Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Dalin rezultatet preliminare të referendumit në Turqi

Dalin rezultatet preliminare të referendumit në Turqi

Është afër përfundimit procesi i numrimit të fletvotimeve në referendumin e Turqisë. Janë numruar më shumë se 90% e kutive të votimit prej të cilave për PO ndryshimit kanë votuar 52.2 % të votuesve.

 

Exit mobile version