Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Dhjetëra të vrarë nga një shpërthim në Somali

Dhjetëra të vrarë nga një shpërthim në Somali

Të paktën 10 persona kanë mbetur të vdekur nga dy shpërthime me bombë  në kryeqytetin somalez, Mogadishu.

Një bombardues vetëvrasës shpërtheu veten pranë një hoteli ku Presidenti Mohamed Abdullahi Farmajo po e priste një delegacion.

Sic njofton Al Jazeera, grupi terrorist Al Shabab ka marrë përgjegjësinë për sumin.

Qindra persona kanë humbur jetën në javën e kaluar si pasojë e shpërthimeve që ndodhën në javën që po lëmë pas. Shumica e viktimave ishin civilë, por pati edhe nga personeli ushtarak. /MESAZHI/

 

Exit mobile version