Ballina Lajmet Kosovë Digjet shkolla në fshatin Koliq

Digjet shkolla në fshatin Koliq

Shkolla fillore “Tefik Çanga” në fshatin Koliq të Prishtinës është përfshirë në zjarr gjatë ditës së sotme.

Një dëshmitar ka treguar se rreh orës 12 e 30 objekti i kësaj shkollë është përfshirë në zjarr.

Mirëpo, ende nuk dihen shkaqet apo për pasojat e tjera që mund të këtë shkaktuar djegia e këtij objekti.

Zjarrfikësit janë në vendin e ngjarjes dhe po mundohen ta lokalizojnë zjarrin.

Exit mobile version