Ballina Lajmet Kosovë Dosja e Shefave XI: Muja “spiunon” bashkëpartiakët te shefi

Dosja e Shefave XI: Muja “spiunon” bashkëpartiakët te shefi

Ish-deputeti i PDK-së, Shaip Muja, ishte shumë aktiv në komunikimet me Adem Grabovcin. Atë e informon për secilin aktivitet. Muja, gjatë bisedave telefonike sulmon bashkëpartiakët, Vlora Çitakun, Memli Krasniqin e Blerand Stavilecin për punësime. Ai i tregon Grabovcit se në seancën e radhës do të bëjë akuza për përfshirje në korrupsion në rastin e Feronikelit.

Insajderi sjell pesë biseda telefonike mes Grabovcit dhe Mujës.

Exit mobile version