Ballina Lajmet Egjipt, vritet një polic në një sulm të armatosur

Egjipt, vritet një polic në një sulm të armatosur

Në një sulm të armatosur ndaj pjesëtarëve të forcave të sigurisë në Kajro të Egjiptit, u vra një polic dhe dy të tjerë u plagosën, transmeton Anadolu Agency (AA).

Mediat egjiptiane raportojnë se persona të panjohur në orët e vona të natës kryen një sulm në zonën En-Nizah.

Në konfliktin që pasoi, një polic u vra dhe dy të tjerë u plagosën.

Të plagosurit u transportuan në spitalin më të afërt ndërsa në vijim janë hetimet dhe analizat e kamerave të sigurisë për të gjetur autorët e sulmit.

Ministria egjiptiane e Punëve të Brendshme ende nuk është prononcuar rreth rastit.

Exit mobile version