Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Erdogan fiton balotazhin presidencial

Erdogan fiton balotazhin presidencial

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan ka fituar raundin e dytë, sipas rezultateve jozyrtare të agjencisë shtetërore Anadolu.

Me 97 për qind të kutive të hapura në balotazh, Erdogan ka 52.1 për qind të votave dhe kundërshtari Kemal Kilicdaroglu ka 47.9 për qind. /mesazhi

Exit mobile version