Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Erdoğan uron 570-vjetorin e çlirimit të Stambollit

Erdoğan uron 570-vjetorin e çlirimit të Stambollit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka uruar 570-vjetorin e çlirimit të Stambollit, transmeton Anadolu.

Në postimin e tij në llogarinë e tij në rrjetet sociale, presidenti Erdoğan deklaroi: “Uroj 570-vjetorin e çlirimit të Istanbulit, vulës së gdhendur në histori që Anadolli të mbetet si atdheu i përjetshëm turk. E përkujtoj me mëshirë atë dhe ushtrinë e tij heroike të Fatih Sulltan Mehmet Han-it, i cili hapi dhe mbylli epokë dhe ishte fitues i sihariqit të profetit tonë”.

Exit mobile version