Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Eskalon situata ne Siri (Video)

Eskalon situata ne Siri (Video)

Vetëm sa janë intensifikuar krimet e luftës në Gutan Lindore. Natën e kaluar janë bombarduar pjese te strehimoreve te civilëve. Sulmet ajrore jane kryer nga ana e regjimit sirian dhe aleatëve të tyre rus.

Pyetja mbetet, pse është duke ndodhur ky eskalim i situatës, tani kur organizata terroriste ISIS ështëe zmbrapsur nga pjesa më e madhe e Sirisë.

Në dy sulme të kryera nga ana e regjimit dhe Rusisë, vetëm sot kanë mbetur të vdekur së paku 70 civilë. /MESAZHI/

Exit mobile version