Ballina Sport Futboll Fjalët e Zidanes para ndeshjes me Barcelonën

Fjalët e Zidanes para ndeshjes me Barcelonën

Zinedine Zidane u ka kërkuar lojtarëve të tij të harrojnë se çfarë ka ndodhur në ndeshjet e fundit, dhe të luajnë për fitore në ‘El Clasico’.

Real Madrid në këtë ndeshje do të hyjë pas dy humbjeve, nga Cadiz në La Liga dhe Shakhtar në Ligën e Kampionëve.

“Duhet të harrojmë çfarë ka ndodhur. Ne kemi El Clasicon për të shfajësuar vetveten”, ka deklaruar Zidane, përcjell lajmi.net.

“Nesër është El Clasic tjetër, por është një El Clasico. Nuk po si viktima në El Clasico ose ndonjë gjë tjetër. Çdo ndeshje ka historinë e saj, është gjëja më e mirë për futbollin”.

“Unë kam qenë gjithmonë kritik ndaj vetes. Është motor për t’u përmirësuar. Unë gjithmonë do jem pas lojtarëve të mi, deri në vdekje”.

Exit mobile version