Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Forcat izraelite vrasin dy fëmijë palestinezë në Bregun Perëndimor

Forcat izraelite vrasin dy fëmijë palestinezë në Bregun Perëndimor

Grupi i të drejtave të fëmijëve “Defense for Children International-Palestine” ka identifikuar dy djemtë, të cilët u vranë më herët të martën, si 17-vjeçarët Malek Majed Abdelfattah Daghra dhe Amr Ahmad Jamil Abu Wahdan, 14 vjeç.

Daghra u qëllua katër herë gjatë një sulmi ushtarak izraelit në Kafr Ein, në veriperëndim të Ramallah, tha grupi i të drejtave të fëmijëve.

Wahdan u qëllua nga forcat izraelite në gjoks në fshatin Tayasir, në lindje të Tubas në Bregun Perëndimor verior.

Gjashtëdhjetë e dy fëmijë palestinezë janë vrarë në Bregun Perëndimor të pushtuar që nga 7 tetori, duke e çuar totalin në 102 që nga fillimi i vitit, tha DCIP. /mesazhi

Exit mobile version