Ballina Sport Futboll Formacionet e mundshme: Chelsea – Roma

Formacionet e mundshme: Chelsea – Roma

Skuadra e Chelseat sonte pret në shtëpi “Stamford Bridge” klubin e Romës. Ndeshja mes Bluve të Londrës dhe romakëve nis nga ora 20 e 45. Klubet e lartpërmendura, janë takuar tri herë, në vitet 2008 dhe 2013.

Chelsea ka fituar dy herë, kurse Roma një herë. Më poshtë i gjeni formacionet e mundshme.

Chelsea: Courtois, Azpilicueta, Christensen, Cahill, Zappacosta, Fabregas, Luiz, Bakayoko, Alonso, Hazard, Morata

Roma: Alisson, Peres, Jesus, Fazio, Kolarov, Strootman, De Rossi, Nainggolan, Florenzi, Dzeko, Perotti

Exit mobile version