Ballina Sport Futboll Formacionet e mundshme të ndeshjes Itali – Shqipëri

Formacionet e mundshme të ndeshjes Itali – Shqipëri

Kombëtarja e Shqipërisë nesër luan ndeshjen e parë në Kampionatin Evropian.

Kuqezinjët do të përballen me kombëtaren e Italisë, ndeshje e cila zhvillohet në stadiumin “Signal Iduna Park”, më fillim nga ora 21:00, shkruan IndeksOnline.

Sipas faqes zyrtare të UEFA-s, Spalletti dhe Sylvinho pritet të startojnë me këta futbollistë:

Formacionet e mundshme:

Italia: Donnarumma; Darmian, Buongiorno, Bastoni; Di Lorenzo, Jorginho, Cristante, Dimarco; Frattesi, Chiesa; Scamacca.

Shqipëria: Berisha; Hysaj, Djimsiti, Ajeti, Mitaj; Asllani, Ramadani, Bajrami; Seferi, Asani, Broja.

Kujtojmë që Shqipëria ndodhet në Grupin B, së bashku me Italinë, Spanjën dhe Kroacinë.

Exit mobile version