Ballina Sport Futboll Formacionet zyrtare: Sevilla – Barcelona

Formacionet zyrtare: Sevilla – Barcelona

Sevilla – Barcelona është kryendeshja e javës në elitën e futbollit spanjoll.

Skuadra e Sevillas në stadiumin ‘Ramon Sanchez’ pret liderët e La Ligas, skuadrën e Barcelonës.

Ndeshja mes Sevillas dhe Barcelonës fillon nga ora 16:15, shkruan lajmi.net.

Formacionet zyrtare:

Sevilla: Vaclík – Sergi Gómez, Kjaer, Mercado – Wöber, Sarabia, Banega, Rog, Jesús Navas – Promes, Ben Yedder.

Barcelona: Ter Stegen; Semedo, Piqué, Umtiti, Jordi Alba; Vidal, Busquets, Rakitic; Messi, Luis Suárez, Coutinho.

Exit mobile version