Ballina Sport Futboll Gabon Juventusi, mposhtet në shtëpi nga Sassuolo

Gabon Juventusi, mposhtet në shtëpi nga Sassuolo

Gjiganti italian është ndalur sërish.

Ndeshja mes Juventusit dhe Sassuolos ka përfunduar me rezultat 1-2, shkruan lajmi.net.

Vendasit ishin më kërkues në fillim të ndeshjes, megjithatë pavarësisht rasteve që krijuan nuk arritën të tundin portën e Sassuolos.

Mysafirët befasuan në min e 44′ duke kaluar në epërsi me golin e Davide Frattesi për që shënoi për 0-1, rezultat me të cilin u mbyll pjesa e parë.

Pjesa e dytë në përgjithësi i takoi ‘Bianconerëve’ që vazhduan me sulme të njëpasnjëshme me qëllimin që të rikthehen në lojë.

Ishte Weston Mckennie ai që realizoi në min e 76′ për të barazuar rezultatin në 1-1.

Por, krejt në fund të ndeshjes ishte Maxime Lopez që i dha fitoren Sassulos me golin e tij në min e 95′ për rezultatin përfundimtarë 1-2.

Me këtë humbje tani Juve ka 15 pikë në pozitën e shtatë, kure Sassuolo ka 14 pikë në vendin e nëntë.

Exit mobile version