Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Gjermani, 5 të vdekur nga zjarri

Gjermani, 5 të vdekur nga zjarri

ë paktën 5 persona humbën jetën nga shpërthimi i zjarrit në një ndërtesë në qytetin Nuremberg të Gjermanisë, raporton Anadolu Agency (AA).

Policia thotë se zjarri shpërtheu në një ndërtesë të vogël banimi. Ata konfirmuan se 5 persona e kanë humbur jetën, përfshirë një grua dhe 4 fëmijë. Katër persona të tjerë u shtruan në spital.

Arsyeja e shpërthimit të zjarrit ende nuk dihet.

Exit mobile version