Ballina Sport Futboll Interi mposht Juventusin

Interi mposht Juventusin

Interi ka mposhtur në Giuzzepe Meazza Juventusin me rezultat 2-1.

Juventusi kaloi i pari në avantazh në minutën e 66-të nëpërmjet Stephan Lichtsteiner.

Interi u kthye shpejtë dhe një minutë më vonë kapiteni, Icardi barazoi shifrat në 1-1.

Ivan Perisic ishte lojtari që ia siguroi tre pikë Interit, ku shfrytëzoi shumë mirë një krosim të Icardit.

Në minutën e 90-të Interi mbeti me një lojtar më pakë pas përjashtimit të Banegas me karton të kuq.

Pas javës së katërt, juventusi humb kreun me 9 pikë, ndërsa Interi ka grumbulluar 7 pikë dhe gjendet në pozitën e gjashtë.

Exit mobile version