Ballina Lajmet Kosovë INTERPOL-i lëshon urdhërarrest edhe për 11 persona për sulmin në Banjskë

INTERPOL-i lëshon urdhërarrest edhe për 11 persona për sulmin në Banjskë

Organizata ndërkombëtare e policisë INTERPOL ka lëshuar udhër arrest edhe për 11 persona të tjerë për sulmin terrorist të 24 shtatorit në Banjskë.

Kështu raporton mediumi serb Nova.rs, transmeton teve1.info

Një urdhërarrest, INTERPOL-i e ka lëshuar dje edhe për ish-nënkryetarin e Listës Serbe, Millan Radoiçiq.

Lajmin e konfirmoi për Radion Evropa e Lirë Nenad Rashiq, ministër për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës.

Ai tha se urdhri është lëshuar me ndërmjetësimin e misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, UNIMK, në bazë të kërkesës së Ministrisë së Punëve të Brendshme të Kosovës.

Meqë Kosova nuk është anëtare e Interpol-it, urdhërarrestet ndërkombëtare lëshohen në këtë mënyrë.

Exit mobile version