Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Irak, tërhiqet kryeministri pas protestave me fatalitete

Irak, tërhiqet kryeministri pas protestave me fatalitete

Kryeministri i Irakut Adel Abdul Mahdi ka bërë me dije se do të paraqesë dorëheqje në Parlamentin e vendit pas një dite protestash me gjakderdhje që kërkojnë largimin e qeverisë.

Abdul Mahdi njoftoi vendimin për tu larguar në një deklaratë të lëshuar të Premten, një ditë pasi më shumë se 50 protestues u vranë nga forcat e sigurisë. /Mesazhi/

Exit mobile version