Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Izraeli bombardon xhaminë më të vjetër dhe më të madhe të Gazës

Izraeli bombardon xhaminë më të vjetër dhe më të madhe të Gazës

Ushtria izraelite ka bombarduar xhaminë më të vjetër dhe më të madhe, Xhaminë e Madhe Omari, në Rripin e Gazës.

Xhamia u ndërtua midis viteve 5 dhe 7 të erës sonë, shkruan Al Jazeera.

Rrjeti i lajmeve Quds ka publikuar imazhe të shkatërrimit të xhamisë, të cilat Al Jazeera i ka verifikuar. /abcnews

Exit mobile version