Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Izraeli njofton sulme në Libanin jugor

Izraeli njofton sulme në Libanin jugor

Ushtria izraelite ka thënë se ka kryer sulme ajrore në Liban, duke përfshirë edhe ndaj luftëtarëve që kishin lëshuar raketa në qytetin bregdetar të Rosh Hanikra në Izraelin verior.

Ushtria tha gjithashtu se kishte në shënjestër “infrastrukturat terroriste” në Libanin jugor.

Exit mobile version