Ballina Sport Futboll Kampioni i Anglisë e nisë me humbje

Kampioni i Anglisë e nisë me humbje

Kampioni i Anglisë, Leicester City, ka pësuar humbje në hapje të sezonit në Ligën Premier, pasi u mposhtë në udhëtim nga Hull City me rezultat 2-1.

Pjesa e parë ishte e zjarrtë për vendasit, të cilët kishin dominimin në sfidë, ani pse Leicester nuk u zbraps me një numër të madh rastesh.

Krejt në fund të pjesës së parë, Diomande shënoi për 1-0 me asist të Hernandez.

Me të filluar pjesa e dytë, ndodhi një episod tjetër që iu përshtat Leicesterit.

Një penalti, mirë e konkretizoi Riyad Mahrez, i cili shënoi për 1-1 duke barazuar rezultatin dy minuta brenda pjesës së dytë.

Vetëm 10 minuta më vonë Snodgrass shënoi një gol të bukur ër të kaluar në epërsi Hull Cityn për 2-1.

Leicester provoi me anë të Mahrez të barazonte, por portieri i Hull Cityt ishte në formë.

Dueli përfundoi me rezultatin 2-1 për vendasit.

Ky është start negativ për Leicesterin, pas sezonit të kaluar historik ku ekipi e fitoi titullie kampionit të Anglisë.