Ballina Sport Futboll Kështu ia ktheu Xhaka tifozit serb që e shau rëndë (VIDEO)

Kështu ia ktheu Xhaka tifozit serb që e shau rëndë (VIDEO)

Një tifoz serb, i mllefosur pas humbjes së Serbisë të shkaktuar nga golat e Granit Xhakës e Xherdan Shaqirit, pas ndeshjes, derisa Xhaka po futje në zhveshtore, e ka ofenduar e sharë rëndë shqiptarin që luan për Zvicër.

Në shqip e në serbisht, tifozi i dëshpëruar ofendonte e fyente Xhakën.

Por, reagimi i futbollistit të Arsenalit ishte epik.

Me buzëqeshje në fytyrë Xhaka i thotë tifozit ta mbyllë gojën dhe më pas i ngrit dy gishta – shenja e shqiptarëve në kohën e okupimit për liri e pavarësi.

Exit mobile version