Ballina Sport Futboll Këto janë grupet e Ligës së Kampionëve

Këto janë grupet e Ligës së Kampionëve

Ka përfunduar edhe hedhja e shorteve për fazën e grupeve të Champions League.

PSG- Arsenal, Barcelona- Manchester City, Real Madrid- Dortmund do të jenë ndeshjet më interesante të kësaj faze.

Grupe më të lehta në letër janë për Juventusin dhe Leicester Cityn.

Kujtojmë se do të ketë edhe një përballje tjetër mes dy vëllezërve Xhaka, vetëm kësaj radheë me klubet e tyre, Arsenalin dhe Baselin.

Grupi A
PSG
Arsenal
Basel
Ludogorets

Grupi B
Benfica
Napoli
Dynamo Kiev
Besiktas

Grupi C
Barcelona
Machester City
Borussia Moenchengladbach
Celtic

Grupi D
Bayern Munich
Atletico Madrid
PSV
Rostov

Grupi E
CSKA Moska
Bayer Leverkusen
Tottenham Hotspurs
Monaco

Grupi F
Real Madrid
Borussia Dortmund
Sporting Lisbona
Legia Warsawa

Grupi G
Leicester City
Porto
Club Brugge
Kobenhagen

Grupi H
Juventus
Sevilla
Lyon
Dinamo Zagreb

Exit mobile version