Ballina Sport Futboll Këto ndeshje luhen sot në top pesë ligat evropiane

Këto ndeshje luhen sot në top pesë ligat evropiane

Kampionatet elitare vazhdojnë sot me disa duele interesante.

Sot luhen duelet e radhës në top ligat si Angli, Spanjë, Itali, Francë, Gjermani, shkruan lajmi.net.

Dita fillon në Premier Ligë me ndeshjen Leicester-Arsenal, kryendeshja e ditës në Anglia është ajo mes Tottenhamit dhe Man Utd nga ora 18:30.

Në Spanjë, Real Madridi përballet me Elchen nga ora 14:00, kurse Barcelona e pret Alavesin në ora 21:00.

Serie A ndeshjen kryesore të ditës e ka atë mes Veronës dhe Juventusit nga ora 18:00.

Në Gjermani, Bayerni është mysafirë i Union Berlinit, kurse Dortmundi e pret Kolnin, të dyja takimet nisin në ora 15:30.

Këto janë të gjitha ndeshjet që luhen ditën e sotme në pesë ligat kryesore evropiane.

Exit mobile version