Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Kjo është gjendja në Split të Kroacisë pas zjarreve të fundit (VIDEO)

Kjo është gjendja në Split të Kroacisë pas zjarreve të fundit (VIDEO)

Kroacia vazhdon të përballet me zjarre në tre ditët e fundit.

Spliti është qyteti më i prekur nja zjarret ku qindra hektarë kanë bërë shkrumë e hi toka në fushat e Tugares, Srinjines, Stronozacit dhe Zronvicës.

Qindra zjarrëfikës po tentojnë të lokalizojnë zjarret por puna thuhet të jetë e vështirë pasi që në të njëjtën kohë po fryen era.

Pamjet e xhiruara nga ajri tregojnë më së miri pasojat e zjarrit në Split. /klankosova/

Exit mobile version