Ballina Sport Futboll Kosova barazon edhe me Ishujt Faroe

Kosova barazon edhe me Ishujt Faroe

Me shumë pak shikues dhe me një fushë të rënduar, Kosova ka dështuar të fitoj edhe në miqësoren e dytë këtë javë.

Dardanët barazuan me rezultat 1-1 me Ishujt Faroe, një kundërshtar që e ka mposhtur shumë lehtë më parë.

Pjesa e parë përfundoi pa gola derisa të dy golat u shënuan në pjesën e dytë.

Kosova kaloi e para në epërsi me golin e shënuar nga Bislimi me një gjuajtje shumë të bukur nga distanca.

Mysafirët e gjetën barazimin në minutën e 77-të me golin e shënuar nga Radosavljevic.

Exit mobile version