Ballina Lajmet Kosovë Kosova dhe Turqia do të vazhdojnë bashkëpunimin në fushën e arsimit

Kosova dhe Turqia do të vazhdojnë bashkëpunimin në fushën e arsimit

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi ka pritur sot në një takim ambasadorin e ri të Turqisë në Kosovë, Çagri Sakar, me të cilin ka biseduar për vazhdimin e bashkëpunimit në arsim mes dy vendeve.

Bytyqi ka thënë se ambasadorin Sakar e ka falënderuar për përkrahjen e vazhdueshme që shteti turk i ka dhënë Kosovës në të gjitha fushat e jetës, e veçanërisht në arsim.

“Theksova bashkëpunimin e mirë që kemi pasur edhe me ish ambasadoren Kiliç dhe theksova gatishmërinë që ky bashkëpunim të thellohet edhe më tutje në të mirë të ofrimit të arsimit cilësor për nxënësit dhe studentët”, thuhet në postimin e Bytyqit në Facebook.

Exit mobile version