Ballina Sport Basketboll Kosova zhvillon takimin e radhës me Lituaninë

Kosova zhvillon takimin e radhës me Lituaninë

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ndeshet sot me Ukrainën në terren neutral në Lituani.

Kosova kërkon fitoren e parë në kualifikimet për “EuroBasket 2017”.

Ekipi i selektorit Arben Krasniqi takohet me Ukrainën në terren neutral në Lituani me fillim nga ora 18:00.

Grupit i prin Sllovenia me tetë pikë, ndërsa Bullgaria ka pesë pikë dhe renditet në pozitën e tretë, përcjell “Lajmi.net”.

Dy vendet e para e sigurojnë kualifikimin për në Eurobasket 2017, kurse vendi i tretë e siguron ciklin e kualifikimeve për Kampionatin Botëror.

Kosova është e fundit me katër pikë.

Exit mobile version