Ballina Lajmet Kosovë Kryetarët e komunave shqiptare takohen në Tiranë – para 28 Nëntorit

Kryetarët e komunave shqiptare takohen në Tiranë – para 28 Nëntorit

Në prag të 28 Nëntorit, kryetarët e komunave të Prishtinës, Tetovës, Preshevës e Ulqinit do të takohen në Tiranë.

Për këtë takim që pritet të bisedohet për tema, siç është thënë, konkrete, ka njoftuar Komuna e Prishtinës, pas takimit të sotëm që ishte në mes të kryetarit të Tiranës, Erion Veliaj dhe Shpend Ahmetit.

“Ahmeti dhe Veliaj diskutuan edhe për konkretizimin e unionit të bashkive/komunave kryesore shqiptare në rajon. Ata u akorduan që në fundjavën para Ditës së Pavarësisë, në datat 26 dhe 27 nëntor, të takohen në Tiranë me kryetarët e komunave si Tetova, Presheva e Ulqini, ku do të diskutojnë për tema konkrete që prekin direkt mënyrën e jetesës së qytetarëve nëpër këto komuna”, thuhet në njoftimin e Komunës së Prishtinës.

Exit mobile version