Ballina Lajmet Kosovë Kurti: Bandave kriminale në veri po ju vie fundi

Kurti: Bandave kriminale në veri po ju vie fundi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas situatës së tensionuar në Veri.

Ai ka thënë se Qeveria e Kosovës nuk bën pazare me banda kriminale dhe se ata e din se po ju vie fundi.

Më tutje ai tha se bombat e plumbat tregojnë pafuqinë e tyre politike, duke treguar se Policia e Kosovës do të qëndrojë atje për ti ndjekur kriminelet që paguhen nga Serbia.

Kryeministri kërkon që qytetarët e Kosovës të mbështesin shtetin dhe policinë e Kosovës, pasi që në këto katër komuna veriore nuk ka ndarje në serbë e shqiptarë, por në banda kriminale dhe qytetarë.

Exit mobile version