Ballina Lajmet Kosovë Ky është moti për sot dhe pjesën tjetër te javës

Ky është moti për sot dhe pjesën tjetër te javës

Sot, pritet të mbajë mot kryesisht i vranët, mirëpo gjasat për reshje shiu do të jenë të vogla. Temperaturat do të jenë të përafërta me dje, ato do të sillën në mes 1 e 7 gradë celsius.

Mot kryesisht i vranët parashihet të mbajë në pjesën më të madhe të javës. Kohë pas kohe pritet të ketë reshje të dobëta shiu, por edhe bore.

Në lugina mund të ketë mjegull, kurse temperaturat do të lëvizin në mes minus 1 e 8 gradë celsius. Në fundjavës pritet rënie e ndjeshme e temperaturave.

Exit mobile version