Ballina Lajmet Kosovë Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës ka bërë të ditur se sot mbi vendin tonë pritet të ketë ngritje graduale të temperaturave maksimale dhe intervale me diell.

Temperaturat në nivel vendi pritet të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi deri 12m/s

Exit mobile version