Ballina Sport Futboll Ky pritet të jetë formacioni i Kosovës ndaj Finlandës

Ky pritet të jetë formacioni i Kosovës ndaj Finlandës

Kanë mbetur pak orë para se Kosova të bëj debutimin historik në kualifikimet për Kampionatin Botëror. Albert Bunjaku pritet që të startoi me formacionin 4-5-1 ndërsa atë mund ta shëndrroi në 4-4-2.

Në portë pritet të jetë Samir Ujkani pas konfirmimit pozitiv që i ka dhënë FIFA. Përdedaj, Rrahmani, Pnishi dhe Paqarada do të startojnë në mbrojtje.

Në mesfushë pritet të startojnë Rashica, Alushi, Kryeziu, Celina dhe Berisha.

Sulmues i vetëm pritet të jetë Albert Bunjaku.

Formacioni mund të ketë ndryshime nëse do të konfirmohet prezenca e Valon Berishës në fushë nga FIFA.

Exit mobile version