Ballina Lajmet Kosovë Lajçak takon kryeministrin serb, diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi

Lajçak takon kryeministrin serb, diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi , Mirolsav Lajçak ka takaur kryeministrin e Serbisë, Milosh Vuçeviq.

Në këtë takim siç ka njoftuar Lajçak është diskutuar për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe marrëdhëniet e BE-Serbi.

Takimi është zhvilluar në Athinë.

Exit mobile version