Ballina Sport Futboll Leicesteri vazhdon me fitore në Ligën e Kampionëve

Leicesteri vazhdon me fitore në Ligën e Kampionëve

Skuadra kampione e Premier Ligës angleze, Leicester City ka vazhduar me fitore në Ligën e Kampionëve.

Në ndeshjen e xhiros së tretë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, Leicesteri arriti fitore minimale ndaj Copenhagen 1 me 0.

Golin e vetëm e shënoi Ryad Mahrez në minutën e 40-të.

Me këtë fitore Leicester City ka grumbulluar nëntë pikë të plota dhe gjendët në pozitën e parë në grupin G.

Exit mobile version