Ballina Lajmet Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë dhe në jug, epiqendra në kufirin...

Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë dhe në jug, epiqendra në kufirin me Greqinë

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë rreth orës 22:16 minuta në Shqipëri.

Lëkundjet kanë zgjatur për disa sekonda, por ende nuk dihet intensiteti dhe epiqendra e tërmetit.

Lëkundjen e tërmetit mësohet se janë ndjerë deri në jug të vendit si në Gjirokastër, Sarandë, Vlorë, Korçë e Pogradec. Epiqendra e tërmetit ka qenë në kufirin me Greqinë, mes Kakavijës dhe Janinës.

Exit mobile version