Ballina Lajmet Kosovë Lirohen personat që u arrestuan në Merdarë nga Policia e Serbisë

Lirohen personat që u arrestuan në Merdarë nga Policia e Serbisë

Janë liruar dy personat, Dervish Maliqi dhe Esat Muqolli të arrestuar nga autoritetet serbe në kufirin Kosovë-Serbi, saktësisht në Merdarë, në pjesën e Serbisë.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar familjari i tyre, Labinot Maliqi, ndërkaq i njëjti bëri të ditur se në seancën e njëjtë gjyqësore u liruan edhe dy shqiptarë tjerë, babë e bir nga Pakashtica, të cilët po ashtu ishin arrestuar të martën.

Ai tha se ata akuzoheshin kinse në vitin 2020 e kanë goditur një kontejnerë të mbeturinave.

“I kanë liru sot. Ata akuzoheshin se kinse në vitin 2020 e kanë rrok një kontejnerë të bërllokut”, tha ai.

Maliqi tregoi se aktualisht janë duke u kthyer për në Kosovë bashkë me vëllanë dhe dhëndrin dhe se të dy janë shumë mirë me shëndet.

Ndryshe, ata janë arrestuar të martën nga autoritetet serbe në kufirin Kosovë-Serbi, saktësisht në Merdarë.

Exit mobile version