Ballina Lajmet Kosovë Lumir Abdixhiku zyrtarisht në LDK

Lumir Abdixhiku zyrtarisht në LDK

Drejtori ekzekutiv i Riinvestit dhe analisti, Lumir Abdixhiku ka zyrtarizuar aderimin e tij në LDK.

Isa Mustafa ka thënë se Abdixhiku ka mbrojtur një vijë të zhvillimit të vendit që i është përshtatur partisë që ai e drejton, LDK-së.

“Jam i lumtur që kemi gjetur një marrëveshje të tillë dhe jam i lumtur që jam në LDK. Ftoj të rinjtë dhe të rejat që t’i kthehen LDK-së”, ka thënë Abdixhiku në konferencën për media.

“Jemi para sfidës për ndarjen e kapjes së shtetit”, ka shtuar ai.

Exit mobile version