Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Lutje evangjeliste në Zyrën e Trump (FOTO)

Lutje evangjeliste në Zyrën e Trump (FOTO)

Presidenti  amerikan Donald Trump mirëpriti sot drejtuesit evangjelist në Zyrën Oval, për një seancë “lutjesh”.

Fotografitë e postuara nga disa nga të ftuarit tregojnë grupin që rrethon Trump, te cilet vendosin duart mbi shpatullat e tij, ndërsa kreu i shtetit është në qender te lutjeve.

Fotoja është postuar fillimisht nga Johnnie Moore, ish-zëvendëspresident i lartë në Universitetin Liberty, një universitetet kryesore evangjeliste në Virxhinia.

Ne fotografi shihet edhe zevendespresidenti Mike Pence, teksa mbanë sytë të mbyllur, duke marrë pjesë në seancën e lutjeve në Zyrën Ovale. /MESAZHI/

 

Exit mobile version