Ballina Sport Futboll Man City mban hapin me Liverpool, fitore shënon edhe Man Utd

Man City mban hapin me Liverpool, fitore shënon edhe Man Utd

Manchester City dhe Manchester United kanë mbyllur edhe xhiron e 29-të në Premierligë.

Man City ka shënuar fitore minimale në udhëtim kundër Bournemouth, për të mbajtur hapin me Liverpool, shkruan lajmi.net.

Golin e vetëm në këtë takim e realizoi Riyad Mahrez, kur po luhej minuta e 55’ e këtij takimi.

Asistimin për golin e anësorit të ‘Citizens’ e dha spanjolli David Silva, i cili pati një paraqitje shumë të mirë.

Në anën tjetër, skuadra tjetër nga Manchester, ajo e United, ka gabuar shënuar fitore para tifozëve të vet.

United luajti  3:2 me Southampton, në një ndeshje ku pati shumë gola të bukura, e ku shkëlqeu Lukaku.

Andreas Pereira në minutën e 53’, dhe Romelu Lukaku në minutën e 59’ dhe 89’, shënuan golat për ‘djajtë e kuq’, kurse Valery dhe Proëse ishin realizatorët tek Southampton.

Kështu, Manchester City mban hapin me Liverpool, duke mbajtur në një pikë diferencën, kurse Manchester United i qëndron si hije skuadrës së Arsenal. /Lajmi.net/