Ballina Sport Futboll Mërgim Berisha pas debutimit: Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj për Gjermaninë

Mërgim Berisha pas debutimit: Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj për Gjermaninë

Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me Kombëtaren e Gjermanisë në miqësoren kundër Perusë të zhvilluar të shtunën mbrëma.

Gjermani ka fituar me rezultat 2-0 miqësoren e mbrëmshme ndaj Perusë, ku golat u shënuan të dyja në pjesën e parë në qendërsulmuesi Niclas Fullkrug.

Në ketë ndeshje erdhi edhe debutimi i shumëpritur i sulmuesit shqiptar, Mërgim Berisha, i cili ishte i lidhur që disa vite me Përfaqësuesen e Kosovës.

Berisha u inkuadrua në minutën e 75-të në vend të Fullkrug dhe debutimi me Gjermaninë e ka bërë të lumtur, pasi e ka cilësuar si ëndërr.

“Jam shumë i lumtur për besimin që më ka dhënë trajnerin. Është e veçantë të luash për Gjermaninë”, ka thënë fillimisht Berisha për Sportschau.

“E kam shijuar, ka qenë e veçantë pasi gjithmonë ka qenë ëndërr për mua të luaj për Gjermaninë. Jam falënderues për ato minuta që pata”, përfundoi sulmuesi shqiptar.

Exit mobile version