Ballina Lajmet Kosovë Moti për ditën e sotme dhe ditët në vijim

Moti për ditën e sotme dhe ditët në vijim

Masat e nxehta të ajrit me origjinë nga Afrika do të jenë të qëndrueshme edhe ditën e parë të javës.

Më tej fushat me presion të ultë atmosferik të cilat do ta përfshijnë vendin do të krijojnë kushte tjera meteorologjike, duke bërë që nga dita e martë temperaturat maksimale të ulën për 6-8 gradë Celsius.

Do të ketë vranësira të cilat nuk do të jenë stabile dhe vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale gjatë kësaj periudhe do të lëvizin ndërmjet 12-17 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet të lëvizin nga 24-35 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi deri 11m/s.

Exit mobile version