Ballina Uncategorized Moti sot në Kosovë

Moti sot në Kosovë

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas IHMK, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi veriperendimit dhei juglindjes me shpejtësi deri 8m/s.

Exit mobile version