Ballina Sport Futboll Muriqi realizon gol të hershëm për Mallorcan

Muriqi realizon gol të hershëm për Mallorcan

Vedat Muriqi e ka nisur për mrekulli sfidën mes Gironës dhe Mallorcës.

Sulmuesi kosovar vetëm pas katër minutave lojë ka gjetur golin në këtë sfidë.

Prizrenasi ka realizuar gol nga penalltia për t’i dhënë Mallorcës epërsinë 0-1.

 

Për Muriqin është goli i dytë radhazi në La Liga, pasi realizoi edhe javën e kaluar.

Kujtojmë që Muriqi në fillim të kampionatit ka humbur dy penallti në dy ndeshje për Mallorcën, por ai sërish ka mbetur ekzekutuesi i parë te klubi ishullor.

Exit mobile version