Ballina Arritje Art Ndahet nga jeta aktori i njohur, Mirush Kabashi

Ndahet nga jeta aktori i njohur, Mirush Kabashi

Është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare aktori i mirënjohur shqiptar, Mirush Kabashi.

Lajmi është bërë I ditur nga familjarët e tij.

“Të nderuar miq, kolegë dhe aashamirës, me pikëllim të thellë ju njoftojmë se MIRUSH KABASHI ndërroj jetë të martën, në datë 5 dhjetor pas mesnate. Përsa i përket detajeve të ditës, orës së varrimit dhe homazheve do ju komunikojmë në orët në vazhdim. Me Respekt, Familja Kabashi!”, thuhet në njoftim.

Mirush Kabashi lindi më 17 prill 1948 në Shkodër dhe është rritur në Durrës. Origjina e tij ka qenë nga Gjakova. Kabashi ka qenë aktor i rreth 100 roleve, në teatër, filma, dhe shpesh ka qenë edhe prezantues i aktiviteteve të shumta artistike.

Exit mobile version