Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Në Itali bie borë në kulmin e verës

Në Itali bie borë në kulmin e verës

Një fenomen i pazakontë i natyrës ka ndodhur në Itali. Në kulmin e të nxehtit dhe mesin e verës ka rënë dëborë.

Bora ka rënë në zonën e Dolomitit dhe Marmoladas, në lartësinë 3300 metra mbi nivelin e detit.

Meterologët shpjegojnë se këto ngjarje janë të lidhura me paqëndrueshmërinë që del nga kontrastet midis ajrit të freskët të Atlantikut dhe ajrit të ngrohtë të pranishëm në territorin italian, rezultatet e të cilit mund të duken të dukshme dhe të habitshme në të njëjtën kohë./oranews

Exit mobile version