Ballina Lajmet Kosovë Në mungesë të deputetëve, shtyhet debati për qeverisjen e Kurtit

Në mungesë të deputetëve, shtyhet debati për qeverisjen e Kurtit

Debati në Kuvend për tre vjet qeverisje të Albin Kurtit është shtyrë.

Deputeti i AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se ka muaj që debati kërkohet dhe që shtyhet.

“Tash e tre muaj GP i AAK-së ka vendosur kërkesën për debat në kryesi. Në mungesë të deputetëve po e shtyjmë këtë debat”, ka thënë ai.

Exit mobile version