Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Nigeri, sulmuesit me motoçikletë vrasin 26 persona

Nigeri, sulmuesit me motoçikletë vrasin 26 persona

Në sulmin në provincën Sokoto në veriperëndim të Nigerisë u vranë 26 persona, raporton Anadolu Agency.

Aminu Waziri Tambawal, guvernator i provincës Sokoto për AA tha se persona të panjohur me sulmet e kryera në Warawana, Dutsi dhe Tabkin Kwasa, vranë në total 26 njerëz.

“Ky është një akt jashtëzakonisht barbar dhe i neveritshëm”, tha Tambawal.

Dëshmitarët okularë u thanë gazetarëve se sulmuesit erdhën me motoçikleta dhe filluan të vrasin njerëz.

Autoritetet lokale kanë raportuar se një numër i madh i pjesëtarëve të ushtrisë nigeriane janë në vendin e ngjarjes.

Exit mobile version