Ballina Sport Futboll Nis ndeshja Maqedoni e Veriut – Kosovë

Nis ndeshja Maqedoni e Veriut – Kosovë

Ka nisur në Shkup ndeshja e parë e plejofit për kualifikim në Kampionatin Evropian mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës.

Takimi më i rëndësishëm deri tash në histori për Kosovën, e gjen përfaqësuesen e futbollit “të përgjysmuar” për shkak të mungesës së lojtarëve kryesorë për arsye të lëndimeve dhe situatës aktuale me COVID-19.

Nëse Kosova fiton ndeshjen e sotme, në nëntor do të përballet me Gjeorgjinë në ndeshjen që fituesin e dërgon në Kampionatin Evropian 2021.

Kosova do të nisë ndeshjen me këtë formacion:

Muriq, Kololli, Aliti, Dresheviq, Vojvoda, Berisha, Shala, Zeneli, Celina, Hadërgjonaj, Nuhiu.

Exit mobile version