Ballina Lajmet Kosovë Nis zbatimi i vendimit: Rritet numri i policëve në veri

Nis zbatimi i vendimit: Rritet numri i policëve në veri

Policia ka nisur zbatimin e vendimit të saj për rritjen e prezencës në veri të Kosovës.

Kësisoj, është rritur edhe numri i policëve në veri të vendit.

Këtë e ka konfirmuar edhe ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla me anë të një postimi në Facebook.

“Ditëve të fundit, pas sulmeve të njëpasnjëshme të armatosura ndaj zyrtarëve policor dhe qytetarëve në veri të vendit, rritja e prezencës policore me qëllim të ofrimit të sigurisë për të gjithë qytetarët është vlerësuar e domosdoshm”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:

Policia e Kosovës ka mandat dhe detyrë ofrimin e sigurisë, garantimin e rendit dhe sundimin e ligjit.

Ditëve të fundit, pas sulmeve të njëpasnjëshme të armatosura ndaj zyrtarëve policor dhe qytetarëve në veri të vendit, rritja e prezencës policore me qëllim të ofrimit të sigurisë për të gjithë qytetarët është vlerësuar e domosdoshme.

Sipas njoftimit tashmë zyrtar të Policisë së Kosovës, sot është shtuar prezenca e policisë së rendit në veri të vendit.

Lusim të gjithë qytetarët të ruajnë qetësinë dhe të bashkëpunojnë me Policinë e Kosovës të cilët janë duke u angazhuar për rend dhe siguri për të gjithë qytetarët pa asnjë dallim.

Exit mobile version